ECDL tájékoztató

ECDL tájékoztató

AZ ECDL (European Computer Driving Licence) az Európai Unió által támogatott, egységes európai számítógép-használói bizonyítvány. A vizsgarendszer felelőse és jogtulajdonosa, az ECDL bizonyítvány kiállítója a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság.

AZ ECDL CÉLJA

Az ECDL az Európai Unió által támogatott, egységes európai számítógép-használói bizonyítvány, amely nem elsősorban az informatikai, hanem a felhasználói ismereteket, az informatikai írástudás meglétét hivatott igazolni, finn ötlet alapján 1996. óta létezik. Az ECDL gyártófüggetlen, minőségbiztosított, decentralizált módon megszerezhető és világszerte kellőképpen elterjedt, ezáltal az egyetlen, amely minden szempontból megfelel az EU e-Europe akcióterveknek. A bizonyítványt az EU csaknem valamennyi kormánya elismeri.

Az ECDL megbízható (a PC használatához szükséges valamennyi ismeretet garantálja), egyszerű (konkrét követelményrendszere van, moduláris formája számos előnyt jelent), minőség-orientált (az EU által támogatott, és a nemzetközi ECDL Alapítvány által felügyelt vizsgarendszer), végül, de nem utolsósorban pedig független, azaz készségeket alakít ki, amelyek a hardver és szoftver típusától függetlenül biztosítják az alapvető alkalmazásokban való jártasságot. Az ECDL előnyt jelent mind a munkavállalók és munkáltatók, mind pedig a munkanélküliek, illetve pályakezdők számára.

A BAROSS, MINT ECDL VIZSGAKÖZPONT

Iskolánk 2006. februárjában nyerte el az ECDL vizsgaközpont címet. (454. számú ECDL vizsgaközpont).

Jelenleg 3 vizsgáztató tanárunk van.
Név szerint:

 • Nagyné Lengyel Éva
 • Sipos Tamás
 • Borbély Zoltán

Vizsgaközpontunkban ECDL vizsgákon használható szoftverek:

Számítógépes alapismeretek

 • Microsoft Windows 10

Szövegszerkesztés

 • Microsoft Office Word 2016

Táblázatkezelés

 • Microsoft Office Excel 2016

Adatbázis-kezelés

 • Microsoft Office Access 2016

Prezentáció

 • Microsoft Office PowerPoint 2016

Online alapismeretek

 • Böngésző: Mozilla Firefox
 • Levelező kliens: Rainloop webmail

Képszerkesztés

 • GIMP 2

Webszerkesztés

 • Web editor: Microsoft Sharepoint Designer 2007

AZ ECDL BIZONYÍTVÁNYOK MEGSZERZÉSÉNEK MÓDJA:

Magyarországon az ECDL vizsgát bármelyik akkreditált ECDL vizsgaközpontban le lehet tenni.

A VIZSGAKÁRTYA

A vizsgázónak a vizsgák megkezdése előtt vásárolnia kell egy vizsgakártyát. Minden egyes sikeres vizsgáját rávezetik erre kártyára. A vizsgák sikeres befejezése után a kártyáját a vizsgaközpont eljuttatja a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság ECDL irodájának, ahol kiállítják számára az ECDL bizonyítványt.

VIZSGÁK

A vizsgákat az első sikeres vizsgától számított három éven belül, közoktatási intézményekben tanuló diákoknak négy éven belül kell teljesíteni Európa bármelyik ECDL központjában. Nem kötelező minden modulvizsgát ugyanabban a központban letenni. Bővebb információt olvashatnak a linkajánlóban található ECDL logóra kattintva.

ECDL vizsgapéldatár

A példatárat az ECDL Iroda ingyenesen teszi hozzáférhetővé elektronikusan bárki számára modulonként a következő webcímen:

A vizsga díja 2013. szeptember 2-től szervezett vizsgák esetén:

 • 1800 Ft/vizsga tanulói jogviszonnyal rendelkező vizsgázók esetén,
 • 2500 Ft/vizsga tanulói jogviszonnyal nem rendelkező vizsgázók esetén.

Kérdésed van? Keress minket bizalommal!       felveszem a kapcsolatot

×
Iskolánk várja a tanulók jelentkezését a
2021/2022. tanév nappali képzéseire!
DSZC nappali képzések banner
Megtekintem